ارتودنسی دندان در ولنجک

ارتودنسی چیست؟

ارتودنسی بر تشخیص، پیشگیری و اصلاح ناهماهنگی دندان‌ها و فک‌ها متمرکز است. اگرچه دندان‌های شما در استخوان فک محکم شده‌اند، اما توانایی بدن برای بازسازی استخوان و بافت، باعث می‌شود که به تدریج به موقعیت ایده آل خود منتقل شوند، به‌همین دلیل است که افراد در هر سنی می‌توانند از ارتودنسی بهره مند شوند. از طریق توسعه نوآوری‌ها در زمینه ارتودنسی، بسیاری از بزرگسالان اکنون ترجیح می‌دهند که تحت درمان ارتودنسی قرار گیرند تا نگرانی‌های مربوط به همترازی را که ممکن است به دوران کودکی آنها برگردد یا ناشی از تصادف یا از دست دادن دندان باشد، اصلاح کنند.

daraei دکتر دارایی

ارتودنسی دندان‌ها از مهمترین درمان‌ها برای مرتب کردن دندان، اصلاح ساختار فک، رفع مشکلات فاصله‌گذاری و شلوغی دندان‌ها و همچنین زیبایی دهان و دندان دانست که امروزه در سراسر جهان از آن استفاده می‌شود. رشد دندان‌ها فرآیند پیچیده‌ای است که به زمان و صبر زیادی نیاز دارد. بیشتر اوقات، تا زمانی که با مشکل مواجه نشویم، به نحوه رشد دندان‌هایمان توجه کافی نمی‌کنیم. نتیجه چنین بی توجهی، مراجعه به متخصص ارتودنسی است. درمان ارتودنسی که معمولاً توسط متخصصین ارتودنسی انجام می شود، به راحتی با هزینه متوسط ​​و بدون خطرات و عوارض زیادی در دسترس است.

خصوصیات بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی در تهران

یک متخصص برجسته‌ی ارتودنسی دندان باید ویژگی‌های خاصی داشته باشد؛ برخی از این ویژگی‌ها عبارت‌اند از:

dr daraei دکتر دارایی
دکتر دارایی

آموزش و تحصیلات

علاوه بر مدرک دندانپزشکی، داشتن تحصیلات تکمیلی و تخصصی در زمینه‌های مختلف مانند پریودنتیک و جراحی دندان، مهارت بالای دندانپزشک را نشان می‌دهند.

دکتر دارایی

تجربه

دندانپزشک متخصص باید بتواند تعادلی میان روش‌های معمول موفق و فناوری‌ها و تکنیک‌های روز دنیا ایجاد کند. داشتن دانش و مهارت در هر دو زمینه برای نتایج عالی در ارتودنسی دندان ، امری حیاتی است.

دکتر دارایی

رویکرد

دندانپزشک متخصص و برجسته تمام گزینه‌ها و راه حل‌های ممکن را برای بهبود سلامت لثه و دندان های شما بررسی می‌کند و شما را از خطرات احتمالی هر کدام مطلع می‌کند.

دکتر دارایی

خوش‌رفتاری و احترام

فرایند ارتودنسی دندان می‌تواند تا چند جلسه طول بکشد. شما باید بتوانید برای حضور در کلینیک احساس راحتی داشته باشید و آزادانه از متخصص سوال‌های لازم برای مراقبت خود را بپرسید تا استرس خود را کاهش دهید

مشاوره فوری تخصصی ارتودنسی دندان

متخصص ارتودنسی با کمک دانش و تخصص خود در مورد بی نظمی‌های دندان و فک‌ها، می‌تواند به شما کمک کند تا بهترین گزینه درمانی را برای خود یا فرزندتان انتخاب کنید.

پیشرفت‌های جدید امکان ترمیم یک یا چند دندان را در انواع ایمپلنت فراهم کرده است؛ متخصص در انتخاب نوع و جنس مناسب ایمپلنت به شما مشاوره خواهد داد. رایج‌ترین ایمپلنت ها به شرح زیرند:

 

انواع ارتودنسی

ارتودنسی می تواند به روش های گوناگون انجام شود:

بریس های دندانی

بریس‌ها به دندان‌ها فشار وارد می‌کنند و آن‌ها را در جهت دلخواه حرکت می‌دهند. در حالی که اکثریت، بریس‌های خود را در جوانی می‌گیرند، بزرگسالان نیز می‌توانند از بریس استفاده کنند. این روزها بریس‌ها نتایج عالی را در مدت زمان کوتاهی ارائه می‌دهند. بریس‌ها سه نوع اصلی دارند: بریس‌های فلزی، بریس‌های لینگوال و بریس‌های خود بستن. در بین این سه، پرکاربردترین نوع، بریس‌های فلزی هستند.
 متخصص ارتودنسی بریس‌های فلزی را روی دندان‌ها ثابت می‌کند و از سیم فلزی برای اعمال فشار اصلاحی بر روی دندان‌ها استفاده می‌کند.  بریس‌های لینگوال یا زبانی، در قسمت داخلی دندان‌ها اعمال می‌شوند و مانند بریس‌های فلزی عمل می‌کنند.

اینویزیلاین

مجموعه‌ای از ترازهای شفاف است.اینویزیلاین‌ها ایده‌آل برای کسانی است که به دنبال گزینه درمانی کمتر قابل مشاهده هستند. تنها نقطه ضعف اینویزیلاین‌ها، گران بودن آن‌ها است.

هدگیر

برای افرادی استفاده می‌شود که نیاز به تنظیم مجدد دندان‌های عقب خود دارند؛ همچنین روی دندان‌های جلو تاثیر می‌گذارد و مطمئن می‌شود که تمام دندان‌ها به درستی اصلاح شده‌اند. هدگیر را فقط می‌توان در هنگام عصر و شب پوشید؛ زیرا توانایی فرد را برای انجام کارهای دیگر محدود می‌کند.

نگهدارنده ها

ارتودنتیست‌ها معمولاً نگهدارنده‌ها را به عنوان آخرین مرحله درمان تراز دندان توصیه می‌کنند. نگهدارنده‌ها با توجه به ساختار دندان‌ها و فک بیماران ساخته می‌شوند، بنابراین نگهدارنده‌های هر بیمار فقط برای آنها منحصر به فرد است. ارتودنتیست‌ها توصیه می‌کنند که برای اطمینان از حداکثر سود درمان ارتودنسی، از نگهدارنده‌ها به طور منظم استفاده شود.

درمان ارتوگناتیک

یک فرآیند جراحی است که شامل تغییر موقعیت یک یا هر دو فک است.

کشیدن دندان ها

ارتودنتیست ممکن است کشیدن دندان را قبل از شروع درمان توصیه کند. کشیدن دندان، فضایی را برای رشد دندان‌های دائمی ایجاد می‌کند.

ارتودنسی چه مشکلاتی را می تواند اصلاح کند؟

اگر هر یک از مشکلات ارتودنسی زیر را تجربه می‌کنید، لازم است از درمان بهره‌مند شوید:

بیرون زدگی دندان های جلویی بالا

دندان‌های بالا خیلی به جلو کشیده می شوند یا دندان‌های پایین به اندازه کافی امتداد نمی‌یابند.

اوربایت

دندان‌های جلویی بالایی روی دندان‌های جلویی پایین کشیده می‌شوند و گاهی‌اوقات باعث می‌شوند که دندان‌های جلویی پایین به سقف دهان گاز بزنند.

کراس بایت

این امر زمانی ایجاد می‌شود که دندان‌های بالایی در داخل دندان‌های پایینی قرار می‌گیرند که ممکن است باعث رشد نامناسب فک شود.

اپن بایت

دندان‌های جلویی بالا و پایین روی هم قرار نمی گیرند، و مانع جویدن صحیح می‌شود.

شلوغی

هنگامی که فضای کافی در استخوان فک برای قرار دادن تمام دندان‌های در حال ظهور وجود نداشته باشد، شلوغی رخ می‌دهد. دندان عقل نهفته نیز ممکن است باعث شلوغی شود.

فاصله گذاری

مشکلات فاصله ممکن است به دلیل از دست دادن یک یا چند دندان ایجاد شود، یا ممکن است فقط یک موضوع زیبایی باشد.

خط وسط دندان مطابقت ندارد
هنگامی که دندان‌های بالا و پایین به سمت راست یا چپ منتقل می‌شوند و باعث عدم تقارن می‌شود.

بهترین کلینیک تخصصی ارتودنسی دندان در تهران

درمان ارتودنسی یکی از درمان های مهم در زمینه بازسازی چینش دندان‌ها و فک‌ها است و نقش اساسی در چهره و لبخند افراد دارد؛ بنابراین برای انجام ارتودنسی دندان یا فک باید در انتخاب بهترین کلینیک ارتودنسی دقت زیادی داشت.

 • اولین اولویت را می‌توان تجربه و دانش کارشناسانی دانست که با تهیه تجهیزات مناسب و محیطی ایده آل، می‌توانند بهترین تجربه را برای مشتریان ایجاد کنند.
 • کلینیکی را که انتخاب می‌کنید تجربه و تخصص کافی در این زمینه را داشته باشد.
 • منحصراً در زمینه ارتودنسی کار کرده باشد.
 • شهرت را انتخاب کنید، مطمئنا یک کلینیک شناخته شده، درمان‌های موفقی را پشت سر گذاشته و شهرت خوبی به دست آورده است، پس از تجربیات دیگران در این مورد استفاده کنید.

ما در  کلینیک دکتر داراییی تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات، با کیفیت بالا به شما عزیزان انجام خواهیم داد.

خصوصیات بهترین دندانپزشک متخصص ارتودنسی در تهران

انتخاب بهترین متخصص ارتودنسی برای هر فرد، سرمایه گذاری ارزشمندی برای آینده است. ارتودنسی یک روش درمانی پرهزینه است و اگر به درستی انجام نشود ممکن است مشکلات زیادی ایجاد کند. گاهی اوقات اشتباهات کوچک ممکن است منجر به بازگشت ناهنجاری‌های قبلی یا ایجاد بیماری‌های دهان و دندان شود. در انجام این فرآیند راحتی و قابلیت اطمینان برای هر بیمار بسیار حائز اهمیت است؛ بنابراین، برای اطمینان از اینکه در دستان مطمئنی قرار گرفته‌اید، می‌توانید به  کلینیک دندانپزشکی دکتر دارایی مراجعه کنید.

مزایای ارتودنسی دندان

بسیاری از افراد برای دستیابی به  لبخندی زیبا، به دنبال درمان ارتودنسی هستند. اما علاوه بر مزایای زیبایی، ارتودنسی عملکرد جویدن و گفتاررا نیز بهبود می‌بخشد. مزایای انتخاب صاف کردن دندان‌هاعبارت‌اند‌از:

 • بهبود عزت نفس
 • کاهش خطر پوسیدگی، بیماری لثه و سایر مشکلات سلامت دهان
 • دستیابی به لبخند زیبا و سالم
 • تراز بهتر دندان‌ها و فک‌ها
  • بهبود سلامت دهان و دندان
  • بهبود جویدن و گفتار
  • افزایش طول عمر دندان
  • صرفه جویی در هزینه های بلند مدت

معایب ارتودنسی دندان

از شکایت‌های رایجی که هر بیمار ممکن است شنیده باشد این است که انجام ارتودنسی در اولین جلسات  دردناک است. هرگاه پزشک سیم‌های براکت‌ها را سفت می‌کند تا نیرو بر روی دندان‌های شما اعمال شود، این امر منجر به ایجاد حسی در دندان‌های شما می‌شود که ممکن است در محدوده فشار تا درد تفسیر شود. شما باید دستورالعمل‌های پزشک را به درستی دنبال کنید و تا رسیدن به دندان‌های یکدست صبور باشید. برای برخی ، درمان ارتودنسی کمتر از یک سال زمان می‌برد. برای دیگران، ممکن است تا دو سال زمان ببرد. از آنجایی که هر فردی نیازهای منحصر به فرد خود را دارد، زمان درمان برای همه متفاوت به نظر می‌رسد.

مشاوره فوری تخصصی ارتودنسی دندان

دلایل زیادی برای مراجعه به متخصص ارتودنسی برای دندان‌ها وجود دارد. ممکن است برای صاف کردن دندان‌های کج، کاهش شکاف یا اصلاح نامرتبی دندان‌ها، قرار ملاقات بگذارید. یک متخصص ارتودنسی می‌تواند در مورد ناهماهنگی فک‌ها یا کلیک هنگام جویدن کمک کند. ارتودنتیست همچنین ممکن است بتواند، آپنه خواب یا رفع مشکل مکیدن انگشت شست در کودکی، به شما کمک کند .
مراجعه زودهنگام به متخصص ارتودنسی می‌تواند به تعیین اینکه آیا به درمان نیاز است یا خیر، کمک کند و از مشکلات قابل پیش بینی جلوگیری کند. هنگامی که صحبت از درمان ارتودنسی از جمله درمان زودهنگام رهگیری، بریس ها و الاینرها می‌شود، توصیه می‌کنیم بیماران به متخصص ارتودنسی مراجعه کنند.

هزینه انجام ارتودنسی دندان در ولنجک

هزینه درمان ارتودنسی می‌تواند متفاوت باشد و بستگی به نیازهای درمانی شخصی، ترجیحات و توصیه متخصص ارتودنسی شما دارد. هزینه درمان معمولاً پس از مشاوره اولیه تعیین می‌شود، زمانی که شما یا فرزندتان ارزیابی می‌شوید و در مورد نوع درمانی که برای شما بهترین است، صحبت می‌کنید.  درصورت نیاز به مشاوره، رزرو نوبت و دریافت خدمات ارتودنسی، می‌توانید به کلینیک تخصصی دکتر دارایی در ولنجک مراجعه کنید.

رزرو نوبت

آدرس

شماره تماس

واتس اپتماساینستاگرام