بریج دندان در ولنجک

در این مطلب قصد داریم اطلاعاتی را راجع به بریج دندان در اختیارتان قرار بدهیم. کسانی که یک یا چند دندان خود را به دلایل مختلف از دست داده اند به روش های مختلف جایگزین کردن آن فکر می کنند. یکی از رایج ترین روش های جایگزینی دندان از دست رفته بریج ((Dental Bridge)) یا پل دندان می باشد. بریج نوعی دندان مصنوعی یا پونتیک از جنس های مختلف است که فضای خالی بین دندان ها را پر می کند. قطعا بعد از انجام بریج دندان در ولنجک لبخندی زیباتر خواهید داشت.

همچنین مشکلات ناشی از نبود دندان نیز برای شما رفع خواهد شد.بریج دندان مانند تمام روش های درمانی و زیبایی دارای مزایای بسیار و برخی معایب می باشد. قبل از اقدام به این کار حتما با یک متخصص مشاوره نمائید زیرا ممکن است این روش برای شما مناسب نباشد. یکی از مجهز ترین مراکز بریج دندان در ولنجک، کلینیک دکتر دارایی می باشد. این مجموعه با استفاده از بروز ترین تکنولوژی و متریال خدماتی شایسته و باکیفیت در اختیار مراجعه کنندگان قرار می دهد.

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: تغییر رنگ کامپوزیت

 

بریج دندان در ولنجک

بریج دندان چیست؟

برای انجام بریج دندان در ولنجک بیایید ابتدا ببینیم بریج دندان چیست و سپس به دنبال یک جای خوب برای بریج دندان در ولنجک تهران بگردیم.

بریج دندان یکی از محبوب ترین و رایج ترین روش های جایگزین و پر کردن فضای خالی بین دندان ها می باشد. بریج دندان نوعی روش کاشت دندان های از دست رفته می باشد. در این روش دندان جایگزین توسط دندان های کناری و پایه ثابت می شود. این دندان های مصنوعی دارای جنس های مختلفی می باشد اما معمولا دندان های جلویی از جنس چینی می باشد تا هماهنگی بیشتری با دندان های اصلی داشته باشد.

بریج دارای انواع و جنس های مختلفی می باشد اما برخی ترجیح می دهند پونتیک طلا استفاده نمایند. اگر شما نیز برای جایگزین کردن دندان از دست رفته خود به دنبال بهترین روش با قیمتی مناسب هستید، پیشنهاد ما به شما بریج می باشد. برای بریج دندان در ولنجک، کلینیک دندانپزشکی دکتر دارایی یکی از معتبر ترین و شناخته شده ترین مراکز می باشد. این مجموعه با کادری مجرب و متخصص آماده ارائه خدمات بریج دندان در ولنجک به شما عزیزان می باشد.

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: تفاوت کامپوزیت و باندینگ دندان

 

بریج دندان در ولنجک

انواع بریج دندان

از دست دادن دندان به هر دلیلی علاوه بر داشتن تاثیر منفی و نامطلوب در چهره ممکن است سبب بروز بیماری های گوارشی، مشکلات تکلم و ساختاری در فرد شود. بریج دندان با کمک گرفتن از دندان های کناری فضای خالی بین دندان ها را پر می کند. در این روش معمولا دندان های کناری باید تراش داده شوند. بریج دارای انواع مختلفی می باشد که دندانپزشک با توجه به نیاز شما ممکن است هر یک را به شما توصیه نماید. برای آشنایی بیشتر با انواع بریج با ما همراه باشید.

بریج های معمولی یا سنتی دندان

زمانی که که فرد یک یا چند دندان خود را از دست می دهد و در دو طرف شکاف دندان هایی سالم و مستحکم دارد می توان از روش بریج معمولی یا سنتی که با نام اباتمنت هم شناخته می شود استفاده نمود. این روش یکی از مستحکم ترین روش های بریج می باشد. در بریج معمولی پزشک متخصص، دندان های کناری را تراشیده و روی آن شیار های ایجاد می کند تا باعث استحکام بریج ها و اتصال تاج آن شود.

بریج های معلق دندان یا کنسولی

یکی از روش های بریج دندان و پر کردن جای خالی آن بریج معلق یا کنسولی می باشد. این روش برای کسانی که فقط در یک طرف شکاف دارای دندان سالم هستند مناسب می باشد. در بریج معلق، دندان مصنوعی به دندان سالم کناری متصل می شود. اما حتما این نکته را مد نظر داشته باشید که باتوجه به اینکه دندان مصنوعی فقط از یک طرف اتصال دارد ممکن است همانند یک اهرم عمل کند و سبب شکستگی دندان سالم کناری شود.

شاید این مطلب نیز برای شما جالب باشد: ونیر برای دندان قروچه

بریج دندان در ولنجک

بریج مریلند

یکی از انواع پر کاربرد بریج نوع مریلند آن می باشد. بریج های مریلند یک جایگزین عالی برای نوع سنتی و معمولی می باشد. استحکام و مقاومت این نوع بریج به چسبی که برای اتصال آن استفاده شده است بستگی دارد. این بریج ها از قالب هایی با جنس چینی یا فلز می باشند که در پشت دندان های کناری متصل می شوند.

بریج مریلند یک مزیت عالی نسبت به نوع معمولی دارد که به دلیل عدم اتصال آن از قسمت تاج، دیگر نیازی به تراش دادن دندان های کناری و سالم نمی باشد. اما این نکته را مد نظر قرار دهید که بریج مریلند به دلیل نوع اتصال برای جایگزین مناسبی برای دندان هایی که برای جویدن استفاده می شوند نمی باشد.

بریج های ایمپلنت دندانی

این روش برای کسانی که چند دندان را به صورت ردیفی از دست داده اند مناسب می باشد. در این روش فضای خالی بوجود آمده به علت از دست دادن دندان را با با ایمپلنت پر می کنند و مابین دو ایمپلنت، پونتیک بریج قرار می گیرد. این روش معمولا به کسانی که امکان قرار دادن چند ایمپلنت در کنار هم را ندارند توصیه می شود. در بریج ایمپلنت، دارای استحکام، مقاومت و کارایی مطلوبی می باشد.

در بریج ایمپلنت دیگر نیاز به تراش و فریم نمی باشد بلکه بریج ها به کمک ایمپلنت های کناری در جای خود ثابت می شوند. بریج ایمپلنت دوره درمان بیشتری نسبت به سایر روش ها دارد زیرا ابتدا باید یک عمل برای جایگذاری ایمپلنت ها و چند ماه بعد برای جایگذاری بریج اقدام نمائید.

هزینه انجام بریج دندان در ولنجک

بریج یکی از روش های نوین جایگزینی دندان های از دست رفته می باشد که نسبت به سایر روش ها دارای قیمت مناسب تری می باشد. قیمت هر واحد بریج در مراکز مختلف از 2 میلیون تومان تا 10 میلیون تومان متغیر می باشد. از عواملی که در تعییت قیمت بریج دندان تاثیر گذار هستند می توان به دندانپزشک و نوع بریج اشاره نمود.

معمولا دندانپزکانی که دارای تجربه و تخصص بالایی هستند دستمزد بیشتری دریافت می نمایند. بریج دندان دارای جنس و انواع مختلفی می باشد. کیفیت و جنس بریج در مقاومت ، استحکام و طول عمر آن تاثیر بالایی دارد. قطعا برای داشتن بریج هایی با کیفیت و مستحکم باید هزینه بیشتری را در نظر داشته باشید.

برای استعلام قیمت بریج دندان و دیگر انواع پروتز دندان  می توانید با مشاوران و متخصصان کلینیک دندانپزشکی دکتر دارایی در ارتباط باشید. با توجه به اینکه بریج یک روش عالی برای جایگزینی دندان های از دست رفه می باشد، حتما قبل از اقدام یک جلسه برای مشاوره در نظر بگیرید. کلینیک دندانپزشکی دکتر دارایی واقع در ولنجک، یکی از با سابقه ترین و معتبر ترین مجموعه ها برای بریج دندان می باشد. در این مجموعه متخصصان متعهد بعد از جلسه مشاوره بهترین روش بریج را به شما توصیه می نمایند. برای مشاوره و دریافت نوبت جهت بریج دندان در ولنجک با مشاوران و متخصصان کلینیک دکتر دارایی در تماس باشید.

در صورتی که نیاز به انجام خدمات تخصصی مانند بلیچینگ دندان، اصلاح طرح لبخند، کامپوزیت دندان، لمینت دندان، ایمپلنت دندان و… داشتید با ما در کلینیک دندانپزشکی دکتر دارایی در تماس باشید.

بریج دندان در ولنجک

سوالات متواول

آیا بریج دندان برای تمام کسانی که تعدادی دندان های خود را از دست داده اند مناسب است؟

بله. با توجه به این موضوع که بریج دارای انواع مختلفی می باشد می توان از این روش برای تمام کسانی که یک یا چند دندان خود را از دست داده اند استفاده نمود.

بریج دندان همانند ایمپلنت است؟

خیر. بریج دندان یک جایگزین عالی برای دندان های از دست رفته است اما ایمپلنت نمی باشد. در این روش دندان مصنوعی به کمک پایه یا چسب مخصوص در خای خود ثابت می شود.

با بریج دندان لبخند اصلاح می شود؟

بریج دندانیک روش درمانی و زیبایی می باشد. برای دندان هایی که در لبخند مشخص می شوند معمولا از بریج های چینی که دارای ظاهری طبیعی و زیبا هستند استفاده می شود.

آیا بریج دندان یک روش دائمی جایگزین فضای خالی بین دندان می باشد؟

بریج دندان یک پر کننده عالی و مقرون به صرفه برای فضای خالی بین دندانی می باشد که مانند هر روش دیگر نیاز به نگهداری و مراقبت دارد. در صورت عدم توجه، مراقبت و رسیدگی قطعا ماندگاری مطلوبی نخواهد داشت.

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *