عصب کشی دندان در ولنجک

بهترین متخصص عصب کشی دندان در ولنجک تهران

عصب کشی یک روش دندانپزشکی برای نجات دندان با برداشتن بافت عصبی مرده یا در حال مرگ از داخل دندان است.
اگر دندان درد یا تورم مداوم در دهان یا لثه دارید، می‌توانید فوراً با یک متخصص عصب کشی در ولنجک تماس بگیرید. عصب کشی اغلب زمانی توصیه می‌شود که درد یا تورم به دلیل عفونت در عمق دندان باشد. در صورت عدم درمان، این نوع عفونت می‌تواند باعث آبسه دندان، مرگ پالپ، تحلیل استخوان و از دست دادن خود دندان باشد.

daraei دکتر دارایی

ترس و اضطراب بسیاری از افراد از دندانپزشکی، ریشه در خاطراتی از اقدامات دندانپزشکی در گذشته دارد. پیشرفت‌ مداوم در فناوری دندان، مراقبت از دندان را ایمن‌تر، مؤثرتر، کارآمدتر و راحت‌تر برای بیماران در هر سنی کرده است. بهترین کلینیک تخصصی عصب کشی دندان در تهران نسبت به بیمار خود متعهد است به همین دلیل نسبت به نیازهای بیمار منعطف بوده و در مواقع اضطراری پاسخگو است،  از بهترین مواد برای بیمار خود استفاده می‌کند.

خصوصیات بهترین دندانپزشک متخصص عصب کشی دندان در تهران

ویژگی‌های بهترین متخصص عصب کشی عبارتند از:

dr daraei دکتر دارایی
دکتر دارایی

آموزش تخصصی

اندودنتیست ها دو تا سه سال دیگر بعد از دندانپزشکی تحصیل می‌کنند، اما از آنجایی که این رشته به سرعت تغییر می‌کند، تعهد به ادامه تحصیل ضروری است.

دکتر دارایی

مهارت با تکنولوژی های روز

استفاده متخصص عصب کشی از این ابزارها می‌تواند بهبودی شما را از درمان، سریعتر کند و به شما کمک کند ناراحتی کمتری را تجربه کنید.

دکتر دارایی

سطح تجربه بالا در روش ها

متخصص عصب کشی باید با چالش‌های مختلف و نحوه حل آنها آشنا باشد. ضمن اینکه یک اندودنتیست خوب روی سطح راحتی شما تمرکز می‌کند و در تمام مراحل انجام شده به دنبال حفظ یا بهبود آن است.

دکتر دارایی

شبکه گسترده ای از همکاران حرفه‌ای

همکاری با شبکه‌ای از دندانپزشکان عمومی و سایر متخصصین دندان به این معنی است که متخصص ریشه شما می‌تواند به راحتی در صورت نیاز، به ارجاعات مراجعه کند.

مشاوره فوری تخصصی عصب کشی دندان

برای افزایش شانس موفقیت، عصب کشی باید در اسرع وقت پس از شناسایی مشکل شروع شود.

برای دریافت مشاوره از دکتر دارایی با ما تماس بگیرید

داخل هر دندان یک کانال ظریف وجود دارد که با نام کانال ریشه شناخته می‌شود، حاوی پالپ دندان است و از اعصاب و عروق خونی تشکیل شده است. اگر پالپ دندان ازبین‌برود و یا آسیب ببیند، افراد دچار دندان درد یا آبسه می‌شوند. درمان ریشه برای نجات دندان انجام می‌شود. دلایل مختلفی برای بیمار شدن پالپ وجود دارد:
• پوسیدگی
• ضربه
• حفره‌های عمیق
• سایش شدید
• شکستگی دندان یا ترک در دندان

. برای عصب کشی دندان، از بالا برای دسترسی به کانال، ریشه سوراخ می‌شود. سپس پالپ آلوده برداشته می‌شود و کانال خالی ضد عفونی می‌شود. کانال با فایل‌های دندانی ظریف شکل می‌گیرد، با محلول استریل کننده شسته می‌شود و با پر کردن نهایی می‌شود. تکمیل این درمان ممکن است چندین ویزیت طول بکشد. در صورت وجود عفونت، گاهی اوقات آنتی بیوتیک تجویز می‌شود؛ همچنین برای استحکام و آب بندی دندان ، روکش توصیه می‌شود. عصب کشی با توجه به پیچیدگی روند درمانی که دارد توسط متخصص عصب کشی انجام می‌شود.

مراحل عصب کشی
دندانپزشک از یک ژل موضعی و یک سوزن برای قرار دادن داروی بی‌حس‌کننده در اطراف دندان خراب استفاده می‌کند. ممکن است هنگام وارد کردن سوزن، احساس درد خفیفی داشته باشید.
در مرحله بعد، دندانپزشک از یک مته کوچک برای برداشتن بخش کوچکی از قسمت بالایی دندان استفاده می‌کند تا پالپ را در معرض دید قرار دهد.
پالپ از اعصاب، عروق خونی و بافت همبند تشکیل شده است. پالپ خون را به دندان می‌رساند و به شما اجازه می‌دهد تا احساساتی مانند دما را حس کنید.
پالپ آلوده با ابزار خاصی به نام فایل حذف می شود. کانال‌ها(مسیرهای ریز داخل دندان) با محلول ضد عفونی کننده تمیز می‌شوند. پس از تمیز کردن دندان، کانال‌ها با مواد دائمی پر می‌شوند.
قسمت بالایی دندان، با یک ماده نرم و موقت پر می‌شود. هنگامی که دندان با مواد دائمی پر شد، از روکش برای بالا بردن عمر دندان و حفاظت از آن استفاده می‌شود.
ممکن است برای درمان و پیشگیری از عفونت به شما آنتی بیوتیک داده شود.

 

آیا عصب کشی دردناک است؟
تصورات غلط زیادی در مورد عصب کشی وجود دارد که یکی از آنها دردناک بودن درمان است. هدف دندانپزشکی که این روش را انجام می‌دهد هرگز ایجاد درد برای شما نیست، بلکه هدف این است که دندان شما را نجات دهد و شما را در مسیر سلامتی مطلوب دندان قرار دهد. فن‌آوری و تکنیک‌های مدرن به کانال‌های ریشه کمک کرده‌اند تا درمان‌های نسبتا راحت و موثری داشته باشند.
درمان ریشه به حفظ لبخند طبیعی شما، تسکین درد ناشی از جویدن کمک می‌کند تا بتوانید از غذاهایی که دوست دارید لذت ببرید و نیاز به کارهای مداوم دندانپزشکی را کاهش دهید.

 

هزینه انجام عصب کشی دندان در ولنجک

عصب کشی اغلب برای تکمیل، نیاز به چندین ویزیت دارد. قیمت بسته به وضعیت دندان شما و تعداد ویزیت‌هایی که برای تکمیل درمان نیاز دارید؛ همچنین نوع دندان، آناتومی ریشه‌ها و وسعت ساختار دندان باقی مانده، متفاوت خواهد بود.از آنجایی که روکش‌های دندانی برای ترمیم کانال دندان پس از ریشه، مورد نیاز هستند، باید آنها را در هزینه کل درمان نیز لحاظ کنید. هزینه روکش‌های دندانی به نوع مواد مورد استفاده مانند پرسلن، سرامیک یا فلز بستگی دارد. دندان‌های آسیاب، بزرگتر از دندان‌های پرمولر و دندان‌های نیش هستند. آنها همچنین دارای ریشه های بیشتر هستند که درمان آنها را پیچیده‌تر می‌کند.
هنگامی که توسط دندانپزشک معاینه شدید، آنها می‌توانند هزینه تقریبی درمان را به شما بدهند.

دریافت نوبت برای انجام عصب کشی دندان در ولنجک تهران

بسیاری از مردم نسبت به عصب کشی اضطراب دارند. صرف نظر از خود عمل یا هزینه‌های مرتبط با آن، بدانید که با یک متخصص عصب کشی یا دندانپزشک مجرب و یک طرح بیمه خوب، هزینه‌ها می‌تواند نسبتاً پایین بماند و قرار ملاقات‌های بعدی به حداقل برسد. مانند همیشه، برای هر سوالی که ممکن است داشته‌باشید با کلینیک دکتر دارایی تماس بگیرید؛ همچنین می‌توانید برای گرفتن مشاوره رایگان و رزرو نوبت به سایت کلینیک تخصصی دکتر دارایی مراجعه کنید.

رزرو نوبت

آدرس

شماره تماس

واتس اپتماساینستاگرام